Burun estetiği ameliyatınızı yapacak olan cerrahi neleri dikkate alarak seçmelisiniz?

Burun estetiği ameliyatınızı yapacak olan cerrahi neleri dikkate alarak seçmelisiniz?

Burun estetiği oldukça zor ve karmaşık bir cerrahi uygulamadır ve istenilen sonuca ulaşmak için bilgi, birikim ve deneyimli, özellikle burun estetiği konusunda uzmanlaşmış bir cerrah tarafından yapılması çok önemlidir.

Ameliyat olma kararı aldığınızda ilk aklınıza gelen soru ameliyatınız için doğru cerrahi nasıl bulacağınız olacaktır. Size önerim öncelikle seçtiğiniz doktorun, burun estetiği konusunda uzmanlaşmış olmasıdır. Spesifik olarak, burun estetiği ameliyatlarına yoğunlaşmış, işinin büyük bölümü burun estetiği ve burun fonksiyonları olan bir cerrahi seçmenizi tavsiye ederim.

Bir diğer konuda, doktorunuzun hem açık hem kapalı teknik konusunda uygulamalar yapıyor olmasıdır. Bir tekniğin diğer bir teknikten daha iyi ya da daha kötü olduğunu söylemek doğru değil fakat farklı burun yapıları ve hedeflenen düzeltmeler farklı teknik yaklaşımları beraberinde getirebilir. Bir cerrahin ameliyatlarında sadece bir tekniği kullanıyor olması doğru bir yaklaşım değildir. Tecrübeli bir burun estetiği cerrahi, sizin kendi durumunuza özel olarak uygulanması gereken tekniği önerecektir.

Aynı zamanda doktorunuzun kişiliği ve davranış şekli oldukça önemli bir nokta. Kendinizi yanında rahat hissedemediğiniz, istediğiniz soruları soramadığınız, duygu, düşünce ve isteklerinizi yanında dile getiremediğiniz bir doktor, dünyanın en iyi burun estetiği cerrahi olsa bile sizin için doğru bir doktor olmayacaktır. Elbette doktorunuzla arkadaş olmak zorunda değilsiniz ama en azından ulaşılabilir, sabırlı ve tüm sorularınızı rahatça sorup, cevap alabileceğiniz bir adres olduğunu bilmek kendinizi güvende hissetmenizi sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Op. Dr. Bahadır Baykal'ın şahsi web sitesinden de Burun Estetiği ve Rinoplasti Hakkında Detaylı Bilgi Edinebilirsiniz.