Burun estetiğinin faydaları nelerdir ?

Burnunuza yapılan küçük bir değişiklik bile görüntünüzde büyük değişiklik yaratır. Çoğunlukla burun estetiği ameliyatı olmuş pek çok hasta ameliyatının sonucundan memnun kalıyor. Açık konuşmak gerekirse burun estetiğinin kişiye sağladığı en büyük fayda kişinin görüntüsünden dolayı kendine güvenini yeniden kazanmış olmasıdır. Yerleşik kanıya göre yüz simetrisi eşit olan kişiler daha güzel ve yakışıklıdırlar. Evet yüze simetrik ve uyumlu birburna sahip olmak kişinin daha güzel görünmesini sağlıyor. Burun estetiği ameliyatı ile burun düzeltilip yüzdeki simetrik denge yapılandırılıyor.

Büyük ya da şekil itibariyle anormal görünümlü bir burun yüzün tam ortasında olması sebebiyle maalesef hemen dikkatleri üzerine çeker. Rinoplasti ile burnunuzda yapılacak her değişiklik, yüzünüzdeki tüm özelliklerin de öne çıkmasını sağlayacaktır. Evet gözlerinizin ne kadar güzel olduğunu daha sık duymaya başlayabilirsiniz. Pek çok hasta ameliyat sonrasında fiziksel ve psikolojik olarak kendini daha iyi ve mutlu hissediyor özellikle ergenlik döneminden itibaren burnu ile ilgili üzücü şakalara maruz kalmış kişiler.

Burun estetiği ameliyatının dış görünüşte sağladığı faydaların yanı sıra çok önemli fonksiyonel faydalarıda var. Burun şekline bağlı olarak nefes almakta güçlük çeken hastaların ameliyat sırasında burun kanallarının açılması daha rahat nefes almalarını sağlayacak ve burun fonksiyonları doğru şekilde çalışmaya başlayacaktır. Aynı zamanda kıkırdak deviasyonu ya da burun asımetrisi gibi doğuştan getirilen bir takım rahatsızlıkların ortadan kalkmasına da yardımcı olacaktır.

Uzun lafın kısası burun estetiği ameliyatı ile sağlıklı nefes alacak, rahat uyuyacak ve yeni görüntünüzle kendinizi çok daha iyi hissediyor olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Op. Dr. Bahadır Baykal'ın şahsi web sitesinden de Burun Estetiği ve Rinoplasti Hakkında Detaylı Bilgi Edinebilirsiniz.