Neden Dr. Baykal?

Merhaba
Burun estetiği tecrübe ve birikim gerektiren, zorluğu bakımından diğer estetik ameliyatlardan ayrılan ciddi bir ameliyattır. Bu ameliyatı yapan her cerrah aynı başarıya sahip olamaz.
Özellikle fonksiyonel ve estetik burun ameliyatları konusunda ihtisaslaşmış bir doktor olarak size şunu söyleyebilirim ki, uzman olmayan ellerde başarısız bir sonuç ihtimali oldukça yüksektir ve emin olun bir burnu ikinci kez ameliyat etmek hem çok zordur hem de başarı şansı ilk ameliyata göre daha düşüktür.
Burun estetiği olmayı düşünüyorsanız yapmanız gereken şey aslında son derece basit. Her ameliyatı yapan değil, sadece fonksiyonel ve estetik burun ameliyatları ile ilgilenen, bu alanda kendini yetiştirmiş bir doktora ulaşmak. Böyle bir cerraha ameliyat olduğunuz takdirde ameliyat sonrası mutlu olma ihtimaliniz yüksektir. Başka bir deyişle başarısızlık ihtimalini azaltmış olursunuz.
Arama motorlarına burun estetiği yazdığınızda pek çok internet sitesi ile karşılaşacaksınız. Peki sizce bu sitelere başvuran hastaların çoğu mutlu oldu mu ? İstedikleri burunlara sahipler mi? Psikolojik sorunları olan hasta grubunu dışarıda bırakacak olursak mutluluk oranını ben biliyorum çünkü gerek yurt içinden gerekse yurt dışından başvuran hastalarımın yarısı daha önce başarısız burun ameliyatları geçirmiş kişiler ama kapsamlı araştırmayı ve kararı size bırakmayı tercih ediyorum.
İşin püf noktası doktor seçiminde gizli. Siz şu anda hastalarının neredeyse tamamını burun estetiği hastalarının oluşturduğu bir doktorun web sitesini incelediğiniz için doğru ve gerçekçi bilgilendirme anlamında olumlu bir adım attınız.
Peki ben nasıl çalışıyorum ?
Öncelikle İlk görüşmemizde size fikir edinebilmeniz için ameliyat yaptığım hastalarımın (önce/sonra) fotoğraflarını gösteriyorum, böylece ameliyat sonrası doğal ve ifadeyi olumlu etkileyen değişimleri daha iyi değerlendirmiş oluyorsunuz. Samimiyet ve dürüstlük hasta-hekim arasındaki güven ilişkisinin temelidir. Gerçekleşme ihtimali olan burun ile hayallerinizdeki burnu ne kadar doğru konumlandırırsak ameliyat sonrası mutluluğunuz o derece fazla olur.
Şunu asla unutmayın en iyi cerrahların elinde bile ameliyat başarısı %100 değildir. Mühim olan sorun olduğunda da sizinle ilgilenmeyi taahhüt eden bir doktorla bu yolculuğa çıkmanızdır. Ameliyat öncesi dönemde ve sonrasında hastalarım bana onlarca kez soru sorma ihtiyacı duyabiliyorlar. Her defasında bıkmadan usanmadan bu sorulara cevap verebilmek mesleki etik açısından da sizin kafanızdaki soru işaretlerini gidermek açısından da önemli.
Aslında, neden Dr Bahadır Baykal ? sorusunun cevabını alacağınız en iyi yer ameliyat olmuş hastalarımızın görüşleridir. Eniyihekim sitesinden aldığımız tamamen gerçek hastaların görüşlerini içeren yorumları okumanızı benim hakkımda fikir edinebilmeniz açısından öneririm.
Sağlıcakla kalın…

7 Ağustos 2018

Burun estetiğini kimler tercih eder?

7 Ağustos 2018

Burun estetiği sonrası oluşan morluklar kaç günde geçer?

7 Ağustos 2018

Burun estetiği yaptırdıktan sonra nelere dikkat etmeliyiz?

17 Mart 2016

Yaşlanma ve Burnumuz

Yaş aldıkça fiziksel olarak vücutta bazı değişiklikler olur. Elbette burnumuzda bu durumdan nasibini alır.Zamanla deri kalınlaşır ve kıkırdak dokuda büyümeler meydana gelebilir. Özellikle burun ucunu destekleyen dokuların zayıflaması sonucu burun ucu düşebilir. Elbette bu görüntüyü düzeltmek için pek çok defa burun estetiği cerrahisinden yararlanabilinir. Fakat her girişimde başarı oranı düşer. Bu nedenle ilk defa burun estetiği ameliyatı yaptıracak olan kişilerin doktor seçimi ve doğru yönlendirilmesi çok kritiktir.
17 Mart 2016

Mutsuzluğunuzun Sebebi Burnunuzsa Beklemeyin !

Burun Estetiği ve Mobbing Mobbing ( zorbalık) maalesef oldukça yaygın bir sorun, pek çok çocuk ve ergen “kusurlu” burunlarıyla ile ilgili akranları tarafından zalim sataşmalara hedef olurlar. Burun estetiği cerrahisi, burun gelişimini tamamlamadığı için 18 yaşin altında uygulanmamalıdır. Özellikle ergenlik döneminde bu tür sataşmalara maruz kalmış kişiler, genç yetişkin oldukları dönemde, burun estetiği olmak isteyebiliyorlar. İnsanların burunlarından mutsuz olmalarının hem fonksiyonel hem de estetik nedenleri olabilir.Burun ameliyatı için başvuruların temel sebeplerinden bazılarına değinecek olursak : Burun, yüzün tüm görünümünü etkileyen en karakteristik yapıdır. Burun estetiği ile hedeflenen; burnun, yüzün diğer özelliklerine uyumlu ve orantılı bir hale getirilmesi ve dolayısıyla yüzde […]
17 Mart 2016

Güzelleşeyim Derken Başka Biri Olmayın !

Güzel bir burun, yüzün bütünüyle uyumlu ve dengeli olan burundur. Eğer burun – yüz orantısızlığı sadece rinoplasti ile giderilemeyecekse bu durumda tamamlayıcı ek girişimler planlamak gerekir. Mesela çene geride ise çene ucuna yağ veya protez uygulamaları, alın bölgesine yağ enjeksiyonları yapılabilir . Ancak bu girişimleri dikkatli yapmak gerekir.Abartılı uygulamalar karakteristik yüz hatlarınızı tamamen ortadan kaldırabilir. Bu durum can sıkıcı olabilir. Bu nedenle her zaman dengeli ve ölçülü yaklaşımları önermekteyim Burun estetiği ameliyatı sonrası süreç, ameliyata hazırlık süreci kadar önemli bir süreçtir. Sağlıklı bir iyileşme süreci, kişinin kısa zamanda rutin hayatına dönmesine de katkı sağlayacaktır. Ameliyat sonrası ilk 2 ay oldukça […]
17 Mart 2016

Revizyon Burun Estetiği ( Revizyon Rinoplasti )

Revizyon Burun Estetiği – Rinoplasti hakkında bir çok merak edilen konu bulunmaktadır, oldukça hassas bir operasyondur ve ilk ameliyata daha çok risk ve zorluk içerir. Elbette kimse ilk ameliyatını planlarken, istediği sonuca ulaşmak adına, ikinci bir revizyon ameliyatı düşüncesini aklına bile getirmez. Doğrusu tabiki bu, fakat pratikte, bir önceki ameliyatta oluşan fonksiyonel ve estetik problemlerin çözümü için revizyon rinoplastisine başvurulur. Pek çok hastanın rinoplasti ameliyatı sonrasında nefes alma gibi işlevsel sıkıntıları olabildiği gibi estetik anlamda beklentilerinin çok dışında sonuçlarla karşılaşmış olma ihtimalleride vardır. İlk geçirdiği burun estetiği operasyonu sonucundan memnun olmayan ve revizyon cerrahisine başvuran hastaların oranı %15-20 kadardır. Peki […]
7 Eylül 2015

Kadınlar da Burun Estetiği

Genel anlamda, Burun Estetiği rinoplastide uygulanan cerrahi teknikler kadın ve erkek hastalarda aynı olmakla birlikte estetik açıdan hedeflerde farklılıklar mevcuttur. Erkek yüzü daha güçlü, köşeli özelliklere sahipken, kadınların daha yuvarlak yüz şekli , daha kıvrımlı yüz çizgileri mevcuttur. İdeal kadın ve erkek burunları ile ilgili sayısız farklılıklardan bahsedilebilinir. Erkekler genellikle düz, dışbükey, daha büyük ve geniş burna sahipken, kadınlar daha içbükey ve küçük burunlara sahiptirler. Son dönemde yapılan bilimsel çalışmalar, ideal kadın burnunda 106 derecelik bir eğimin burun için optimum açı olduğunu ortaya koyuyor. Oldukça uzun zamandır ideal kadın burnu tanımı kozmetik cerrahi otoriteleri tarafından çalışılmış ve pek çok farklı […]
26 Temmuz 2015

Estetik Burun Ameliyatları

Burun estetik açıdan yüzün en önemli organıdır. Şekil bozukluğu olan bir burun, yüzün tam ortasında olması sebebiyle kendi içerisindeki estetik görüntüsünü bozar ve kişinin dış görüntüsünde memnuniyetsizliğe neden olur. Yüzyüze iletişimde karşıdaki kişinin sürekli burnuna baktığını düşünen, burnundaki şekil bozukluğu nedeniyle ciddi bir estetik kaygı yasayan kişilerde oluşan hassasiyet, özgüven kaybına neden olabilmektedir.Estetik kaygıların dışında, burunda var olan eğrilik ve şekil bozuklukları burun fonsiyonlarını da bozmaya başladıysa burun estetiği ameliyatı çözüm olarak karşımıza çıkar. Burun estetiği ameliyatı ile, mümkün olabilen her türlü değişiklik burunda yapılabilmektedir. Burun eğrilik ve çarpıklıklarının düzeltilmesi, burun ucu, burun deliği şekillendirilmesi , burun büyütme ve küçültme […]
26 Temmuz 2015

Sizin sorumluluklarınız neler?

Bir cerrah olarak ben her zaman hastalarımın da tıpkı biz hekimler gibi kendilerine ve ameliyatlarına karşı sorumlulukları olduğuna inanırım. Sizin sorumluluğunuz aklınızdaki tüm soruların cevabını benden aldığınıza emin olmanız ve muhtemel riskleri anlamanız doğrultusundadır. Biz cerrahların sorumluluğu ise sizin tüm sorularınızı açık ve net bir ifadeyle size anlatıyor olmak . Bu nedenle aklınızdaki en ufak detayı bile sormaktan lütfen çekinmeyin. Doktorunuzun sizin için karar vermesini beklemeniz doğru olmaz sonuçta her insanın ameliyata ve risklerine karşı tavrı farklıdır.Size hangi ameliyatı olmanız ya da olmamanız konusunda tavsiyede bulunabilirim ama sonuçta ameliyat için sizin adınıza karar verme durumum olamaz. Lütfen doktorunuza soru sormaktan […]
Op. Dr. Bahadır Baykal'ın şahsi web sitesinden de Burun Estetiği ve Rinoplasti Hakkında Detaylı Bilgi Edinebilirsiniz.