Peki sizin için doğru olan cerrahi seçtiğinizi nasıl anlayacaksınız?

Yaptığınız araştırmalarla çeşitli filtrelerden geçirdiğiniz listenizi daralttıktan sonra; ilk önce cerrahinizin tecrübelerini doğrulayın. Gelecekteki olası sonuçları değerlendirmek için geçmişte yapılan çalışmaları incelemek en doğrusudur. Mutlaka seçtiğiniz cerrahin rinoplasti uygulamaları konusunda ciddi bir tecrübesi olmalı ve hatta hergün ki işinin bu olması büyük bir avantaj olacaktır. Yapılmış olan ameliyatların mutlaka önce /sonra görsellerini doktorunuzdan isteyin.

Ve iç güdülerinize güvenin. Tüm araştırmalarınızı yaptınız, listeler çıkartıp, filtrelerden geçirdiniz bundan sonrasında ise artık kalbinizi dinleyerek kararınızı vererek size güven veren ve kendine güvenen bir cerrahi seçin.

Ameliyatınızı yapacak olan cerrahı seçerken dikkat etmeniz gereken önemli bir kaç nokta var. Öncelikle ameliyatınızın nasıl planlandığı ? Planlamadan kastım: sizi doğru şekilde dinledi mi? Ne isteyip, ne istemediğinizi doğru anlayabildi mi? Eğer bu sorulara gönül rahatlığı ile evet diyemiyorsanız doğru yerde değilsiniz demektir.

Bir diğer noktaysa, burnunuzu detaylı olarak inceledi mi ?burun yapınızı anladı mı? Burnu doğru okuyup analiz etmek benim için çok ama çok önemli bir süreç her doktor bu noktada benimle hem fikir olmayabilir ama inanın ameliyatın sonucunu bu doğru analiz belirler. Yüksek çözünürlükte fotoğraf ve düzgün arka fonlar kullanarak burun fotoğraflarını çekiyorum ki detaylı inceleme şansımız olsun. Bir bilgisayar programı yardımıyla acı ve uzunlukları ölçüyorum ki herkesin yapmayı tercih edebileceği bir şey olmayabilir ama ben kesinlikle olması ve yapılması gerektiğine inanıyorum.

Ayrıca sonucun nasıl olacağına ilişkin bilginin tarafınıza doğru ve net olarak anlatılması gerekli. Eğer sonucun nasıl olacağına dair size bilgi verilmiyorsa kesinlikle doğru yerde değilsiniz demektir. Muayenelerimde ben, fotoğraflar üzerinde oynayabildiğimiz photoshop benzeri bir software program kullanıyorum. Herkes tercih etmeyebilir tabiki ama benim olmazsa olmaz uygulamalarımdan biridir.

Ve elbette ameliyatınızı yapacak cerrahın başarılı pek çok burun estetiği ameliyat deneyimi olması çok önemli bir kriter. Ne kadar çok fazla konuda uzmanlaşmış olmasından ziyade tek, spesifik bir konuda kendini göstermiş ve bu yönde uzmanlaşmış olması önemli.

Bahsettiğim faktörler doktor seçiminizde oldukça önemli rol oynar. Ameliyat sonrası burnunuzun, yüzünüzün nasıl görüneceğini bilmeniz gerekir. Eğer ameliyat sonrası görüntünüzden memnun değilseniz doktorunuz revize (düzeltme) ameliyat yapıyor olacak mı? Revize ameliyat konusunda kendine güveni tam mı? Bunlar oldukça önemli konular ve tüm detaylarıyla sorgulamanız gereken sorular.

Pek çok hasta ile burun estetiği ameliyatını konuşup, tartışıyoruz. Siz bizi, yaklaşımımız, deneyimlerimiz ve portföyümüzle değerlendirirken ; biz de sizin bu ameliyata fizyolojik ve psikolojik açıdan ne kadar hazır olduğunuzu değerlendiriyoruz. Sonunda mutabık kalırsak burun estetiği ameliyatınıza önemli cerrahi bir deneyim ve uzmanlık getiriyoruz. Rinoplasti ile 15 seneden fazla zamandır ilgileniyorum ve bu konuda son 10 senedir tamamen uzmanlaştım ve her gün yeni bir şey öğrenerek rinoplasti serüvenime devam ediyorum. Bence burun estetiği bir cerrah için çok büyüleyici bir operasyon ve ben gerçekten bu işi tutkuyla yapıyorum

Her kongre ve toplantı vizyonunuzu, bakış açınızı geliştiriyor. Tüm yenilikler ve yeni teknikleri sizler için takip eden bir cerrah olarak, bu alanda oldukça iyi olduğuna inandığım meslektaşlarımla da düzenli olarak görüş alışverişlerimiz devam eder.

Bizim, sizin endişe ve umutlarınızı bilen ve bu konuda size destek olabilecek bir ekibimiz var. Bu, daima etrafınızda olacağız anlamına geliyor aslında: öncesinde, ameliyat süresince ve özellikle ameliyat sonrasında. Ameliyat sonrası endişeli ve stresli olmanız çok normal ve bu süreci atlatmanızda biz elimizden gelen tüm desteği hastalarımıza gösteriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Op. Dr. Bahadır Baykal'ın şahsi web sitesinden de Burun Estetiği ve Rinoplasti Hakkında Detaylı Bilgi Edinebilirsiniz.