ameliyat öncesi korkularımız

burun-estetigi-psikolojisi (2)Ameliyat kelimesi akılda çoğu zaman ‘bıçak altına yatma’ cümlesini çağrıştırır. Birçoğumuz ameliyat öncesi bazı korkulara kapılırız. Dolayısı ile birçok hastada ameliyattan önce kaygı oluşabilir. Bu kaygıları doktorunuza merak ettiğiniz herşeyi sorarak aşmayı denemelisiniz. Ayrıca iyi bir doktor sizi ameliyata psikolojik olarak hazırlamalıdır.

Ben tüm ameliyatlarımdan önce, hastalarımla görüşmelerim sırasında psikolojik açıdan da açıklama ve yönlendirmelerle onları hazırlamaya öen gösteriyorum. Burun estetiği ameliyatı denince akla tabiki burundaki kıkırdak veya et dokularının müdahale ile şekillendirilip düzeltilmesi geliyor. Yukarıda da bahsettiğim gibi iyi bir doktor sizi bu işlemler sırasında olacakları, daha sonrasında neler yaşayacağınızı ve ne şekilde iyileşme olacağını açıklayarak rahatlatmak zorundadır.

İnanın bana eğer iyi bir doktora emanet ettiyseniz kendinizi hiç bir korku duymanıza gerek yok. Tecrübeli bir hekimin elinde burnunuzun estetiği yardımı ile yüzünüzün güzelleşeceğine veya fonksiyon bozukluklarından kurtulup sağlıklı bir burna sahip olacağınıza emin olabilirsiniz. Hepinize ömür boyu sağlıklı bir hayat dilerim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Op. Dr. Bahadır Baykal'ın şahsi web sitesinden de Burun Estetiği ve Rinoplasti Hakkında Detaylı Bilgi Edinebilirsiniz.