Kapalı Burun estetiği ameliyatı

Burun estetiği asırlardır tatbik edilen tek estetik ameliyattır. Uzunca seneler süresince gelişmiş ve yepyeni teknikler kullanılmaya başlanmıştır. Önceden iştirak eden tek alışkanlıkla, burun estetiği yaptırmak isteyenlerin çoğu doktorlara ne civarı yara izi kalacşebekesini, belli olup olmayacağını soruyorlar. Çoğalış eskisinin aksine tamamıyla yara izi kalmadan burun estetiği yapılabiliyor.

Burun estetiği basit olarak 2 yolla yapılır. Bunlardan biri açık burun estetiği, ötekisi ise kapalı burun estetiğidir. Açık burun estetiğinde burun deliklerinin arasındaki cilde tek kesi inşa edilerek burun derisi kaldırılır ve burun yapıları görülür. Burnun iç yapıları cerrahın gözünün önündedir. Bu sebeple açık burun estetiğini inşa etmek cerrah tarafından daha avantajlıdır. Daha az deneyimli cerrahlar çoğunlukla açık burun estetiğini seçim ederler. Nedeni Ise öğrenmesi ve uygulaması daha kolaydır. Fakat açık burun estetiğinde dışarıdan görülebilen tek yara izi kalma ihtimali vardır.

Kapalı burun estetiğinde ise, diğerinin aksine operasyon kesileri burun deliklerinin içinden yapılır. Burun estetiği buradan girilerek gerçekleştirilir. Kapalı yolda dışarıdan gözüken tek iz kalma ihtimali yoktur. Fakat kapalı yolun uygulanması daha kolay değildir ve deneyim gerektirir.

Burun estetiği ameliyatından daha sonra yara izi kalır mı?

Açık burun estetiğinde minik tek iz kalma ihtimali olduğundan söz etmiştik . Peki açık burun estetiğindeki yara izi ne türlü görünüyor? Burada bahsettiğimiz iz tek sürü kocaman tek iz değildir, çoğu süre onay edilebilir görünür. Fakat temkinli bakıldığında farkedilebilir. Bilhassa kalın ten yapısına sahip kişilerde iz kalma ihtimali daha fazladır. Hasta Kişi tarafından bakıldığında, dışarıdan bakıldığında iz kalmaması amaçlı kesinlikle güvence verilebilen metot kapalı burun estetiğidir. Şayet iz kalma ihtimali sizi tek sürü düşündürüyorsa kapalı burun estetiğini seçim edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Op. Dr. Bahadır Baykal'ın şahsi web sitesinden de Burun Estetiği ve Rinoplasti Hakkında Detaylı Bilgi Edinebilirsiniz.