UYGUN ADAY MISINIZ?

Burun şeklinizin yüzünüze yakışmadığını düşünüyorsanız, aynaya her baktığınızda burnunuzun yüzünüz ile uyumlu ve orantılı olmadığını görüp, kendinizi mutsuz hissediyorsanız, burun estetiği ameliyatı için uygun bir aday olabilirsiniz. Fakat en önemlisi ameliyata engel  fiziksel ve psikolojik herhangi bir sağlık sorununuz olmamasıdır.

Yüz estetik cerrahisi ameliyatlarındaki en önemli detay, hasta ve hekim iletişiminin iyi olmasıdır. Ameliyatınızın başarısı için doktorunuzla mutlaka iletişim kurup ne istediğinizi, ne istemediğinizi ve beklentilerinizi paylaşın.

Burun estetiği limitleri olan bir cerrahidir. Cerrah, hastanın burnuna, dokularını kullanarak yeni şeklini verir. Hastanın sağlık durumu, dokularının kalitesi, hastanın beslenme şekli, sigara kullanım durumu, cerrahin becerisi ve deneyimi gibi değişkenler ameliyatın başarısını etkiler. Hasta beklentilerinin kabul edilebilir bir çerçevede olması da ameliyat başarısında önemli bir etkendir.

Burun estetiği ameliyatı ile birlikte güzel bir burun – yüz görüntüsüne kavsuçağınız muhakkak ancak hayalinizdeki buruna ulaşmış olmak size ayrıcalıklı kılmayacağı gibi toplumsal statünüde de bir değişiklik yaratmayacaktır. Özgüven ivmeniz mutlaka hız kazanıyor olacak ama bir ego patlaması yaşıyor olmayacaksınız. Bu nedenle ameliyat olmak istemenizin nedenlerinini iyi analiz etmeniz ve beklentilerinizi net biçimde belirlemeniz bu anlamda hayal kırıklığı yaşamanıza engel olacaktır. Şayet bu ameliyattan bir mucize beklemiyor, mükemmelik arayışına girmiyorsanız; mevcut burun şeklinizden daha iyi, yüzünüze uyumlu ve doğal bir burnu kabul edecek gerçekliğe sahipseniz siz, bu ameliyat için iyi bir adaysiniz demektir.

Beklentilerin gerçekliği, sağlıklı vücut ve psikolojik açıdan olumlu tavır, burun estetiği adayları için sadece Türkiye’ de değil ABD ve Avrupa’da da önemli kriterler olarak karşımıza çıkar.

Çocukluk çağında, yüz gelişimi tamamlanmadan yapılan estetik müdahaleler ileri dönemler için telafisi güç problemlere yol açar.

Burun estetiği için en alt yaş sınırı 17-18’ dir. Üst yaş sınırı yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Op. Dr. Bahadır Baykal'ın şahsi web sitesinden de Burun Estetiği ve Rinoplasti Hakkında Detaylı Bilgi Edinebilirsiniz.